Najaarsproeverij & Primeurwijnen Languedoc 2022
Op vrijdag 4 november a.s. organiseren wij onze Najaarsproeverij met primeurwijnen uit de Languedoc. Een aanrader voor wie van mooie wijnen houdt, gezelligheid en fijne smaken:
Datum : 4 november 2022
Locatie : Partycentrum t’Hart, Nassaustraat 6, 3372 EE Boven-Hardinxveld
Zaal : “De Brug”
Proeven van : 18.00 tot 22.00 uur doorlopend proeven *)
Entree proever : 17,50 euro p.p.
Maximaal aantal proevers : 40, er zijn nog plaatsen vrij
*) doorlopend proeven, d.w.z. je start op je eigen moment en proeft op eigen tempo.
Gratis parkeren op de parkeerplaats naast het partycentrum.
Meldt ook gerust vrienden, kennissen of familie aan, die van wijn houden.
Tijdens de proeverij verloten wijn gerelateerde cadeau’s.
Ter info: Wij hanteren geen BOB entree meer. Door de toegenomen kosten is het entree iets verhoogd.
Aanmelden verplicht
Aanmelden verplicht voor een goede organisatie van de proeverij en het voorbereiden van de wijn-spijs hapjes.
Op deze manier weten we zeker dat we voor iedereen genoeg kunnen klaarmaken.
Aanmelden kan met vermelding van naam en aantal personen kan via :
* de knop ‘Aanmelden’ rechtsboven op deze pagina of via deze link
* info@legrappillon.nl
* Whatsapp op 06 22 55 25 14
Extra maatregelen
Wij richten de zaal net als vorig jaar sfeervol in. Je hebt alle ruimte om te proeven. Verder zal het zijn zoals men van ons gewend is. Met diverse wijn-spijs combinaties, die bij bepaalde wijnen extra lekker zijn. Het is leuk ieder jaar deze wijnproeverij te kunnen voorbereiden en de proevers te kunnen verwennen met smaak.
Wij vragen aan de proevers; geef aan elkaar de ruimte om in te schenken (doe een stapje achteruit als je de wijn in het glas hebt geschonken om te proeven) en was je handen bij de toiletten voor het proeven of ontsmet met het flesje bij binnenkomst. Wij ventileren tijdens het proeven.
Wijnproeven
We hebben als extraatje een verticale proeverij. Bij een verticale proeverij staan meerdere wijnjaren open van één soort wijn. Dit zijn unieke en zeldzame proeverijen. Je proeft dan de ontwikkeling, overeenkomsten en verschillen van opeenvolgende wijnjaren achter elkaar. Wij hebben diverse wijnjaren gespaard van Domaine Terres Georges Quintessance, een topwijn uit de Languedoc.
Je proeft verder tijdens deze Najaarsproeverij +/- 25 tot 30 wijnen. Het fijne is dat je kunt starten op je eigen moment en op je gemak kunt proeven in eigen tempo. Tijdens de proeverij staat een deel van ons assortiment open naast een aantal nieuwe wijnen. Allemaal kwaliteitswijnen met een mooie prijs-kwaliteitsverhouding. De wijnen zijn afkomstig uit o.a. Frankrijk, Italië, Oostenrijk, Portugal, Spanje en Zuid-Afrika. Mogelijk nog meer landen die wij op onze weg naar de proeverij ontdekken. Wij zijn bezig met het selecteren van mooie wijnen voor de proeverij. Zodra wij meer weten, vullen we de landen / wijngebieden op deze pagina aan.
De belangstelling voor de proeverij is altijd groot, als we de proeverij kunnen geven. Je kunt eerst proeven, daarna inslaan tegen een gereduceerde prijs. Je bent vrij om tijdens het proeven vragen te stellen.
Laat je weer heerlijk verrassen en geniet van alle smaaksensaties tijdens deze proeverij !!
Tips :
* Drink voldoende gedurende de dag van de proeverij en eet van tevoren. Kom dus niet met een lege maag.
* Proef met een klein laagje wijn in het glas (+/- 1 cm), zodat er ook voor anderen wijn over blijft om te proeven.
* Wil je meer van een bepaalde wijn in je glas? Dan is het geen proeven meer, maar drinken.
Koop dan een fles, zodat er voor de andere proevers wijn over blijft in de proeffles.
* Wijnen met slow-flow dopjes (plastic dopjes met 4 gaatjes erin) mag je zelf inschenken, wijnen zonder dop,
zoals mousserend en versterkte wijnen schenken wij voor je in.
* De proefflessen zet je terug waar ze stonden, zodat anderen ze gemakkelijk vinden.
* Drink tussendoor voldoende water uit de kannen die op de proeftafels staan.
* Kom op tijd om op je gemak te proeven en te genieten van deze bijzondere proeverij !
Wijn-spijs
Tijdens het proeven serveren wij diverse zelfgemaakte lekkernijen uit de Franse en Nederlandse keuken. Je krijgt tips bij welke wijnen de hapjes passen, die tijdens de proeverij openstaan. Je proeft dan wat spijs met de smaak van de wijn doet. Op elk moment kun je informatie vragen over de wijnen die open staan.
Alles op een rijtje
• we proeven +/- 25 tot 30 wijnen
• tijdens het proeven proef je diverse bijpassende wijn-spijs hapjes, voornamelijk uit eigen keuken
• wat je koopt, heb je eerst geproefd
• speciaal geprijsde wijnen
• een gratis fles wijn bij een bestelling van € 300,- of meer
• verloting 3 x een wijn gerelateerd cadeau.
• de kazen van Kaasboerderij Kuiper kun je bestellen en leveren wij vacuüm verpakt met je wijnbestelling mee.
• bestellingen vanaf 6 flessen leveren wij op afspraak bij je thuis af.
• wij kunnen je wijnbestelling klaarzetten op 4 november. Laat dit ons weten !
Oogst 2022 Languedoc
Het jaar 2022 is voor veel wijnboeren opnieuw een moeilijk jaar. Over het algemeen viel er in het voorjaar voldoende regen, echter vanaf juli tot eind augustus is er weinig regen van betekenis gevallen. Het was warm tot zeer warm en droog. Dit had tot gevolg dat dit jaar de sauvignon druiven bij Château La Grave Minervois, 10 dagen eerder zijn geplukt dan vorig jaar, in de nacht van 16 op 17 augustus. Alleen deze druiven zijn geoogst. De oogst is hervat op 23 augustus met de pluk van de chardonnay druiven. De rode druiven worden begin september geplukt.
Primeurwijnen La Grave 2022
In de nacht van 16 op 17 augustus 2022 zijn de sauvignondruiven voor deze wijn geplukt. Zoals altijd wordt er zoveel mogelijk ‘s nachts geplukt. Dan is het de koel en donker en wordt de meeste oxidatie vermeden. Evenals vorige jaren is het erg warm overdag en zijn de nachten rond oogsttijd koeler.
Domaine La Grave Primeur wit 2022
Ingetogen, na openstaan fijne geur van bloemen, citrusfruit, levendig en fris in smaak. De wijn krijgt nog meer smaak naarmate de weken, maanden verstrijken, waarna rijpere fruittonen naar de voorgrond treden. Druiven; 70% sauvignon en 30% chardonnay
Domaine La Grave Primeur rood 2022
De wijn is aangenaam fris en fruitig, na openstaan komen er meer fruitaroma’s vrij van rood fruit o.a. aardbei, frambozen en zwarte bes (cassis). De wijn krijgt nog meer smaak naarmate de weken, maanden verstrijken, waarna rijpere fruittonen naar de voorgrond treden. Druiven; 60% merlot en 40% syrah
Reserveren van enkele van deze wijnen kan uitsluitend vanuit de extra voorraad die wij eind oktober binnen krijgen. Dat kan op info@legrappillon.nl of Whatsapp op 06 22 55 25 14. Tijdens de proeverij kun je deze wijnen proeven en kopen, zolang de voorraad strekt.
Deze pagina is bijgewerkt op 19-10-2022.
